Menu
Your Cart

KURAN IŞIĞINDA FETVALAR

KURAN IŞIĞINDA FETVALAR
Yeni
KURAN IŞIĞINDA FETVALAR
365,00TL
  • Stock: Stokta var

Yirmi yıl boyunca okurlarımdan gelen çeşitli sorulara cevap yazdım. Bu yayına başladığımdan bu yana pek çok okurum, bu yazılarımın bir kitapta toplanmasını rica etmekte, o zaman dinimiz hakkında özlü ve aydın cevaplarını önlerinde hazır bulacaklarını, bunun çok yararlı olacağını vurguluyorlardı.

Bunları sistemli bir fetvakitabı olarak yayınlamayı uygun buldum.Cevaplarımda temel kaynağım Kur’ân-ı Kerim ve onun açıklaması niteliğindeki sağlam hadislerdir. Soru ve cevapları ansiklopedik tarzda bölümlere ayırdım ve alfabetik sıraya koydum ve Esere: “KUR’ÂN IŞIĞINDA FETVALAR” ismini verdim. Çünkü bu eser, Ansiklopedik tarzda bir fetvalar kitabıdır. 

Kur’ân-ı Kerîm, bütün İslâm ilimlerinin temelidir. İslâm alanında yazı yazanlar, mutlaka Kur’ân âyetlerine dayanmak zorundadırlar. Bu açıdan bütün İslâmî konular, Kur’ân-ı Kerîm’in belli bir alandaki tefsîri sayılabilir. 

Eserde delil olarak sunduğum âyetler iniş tarihine göre sıralanmıştır. Kur’ân’ın ruhuna aykırı çürük rivâyetlerden kaçındım veya bunların yanlışlığını delîlleriyle açıkladım. Tâ ki, dinimiz, inancımız hurâfelerden arınıp sağlam kanıtlara dayansın. İnsan doğasına uygun, arı, duru tevhîd dîni bütün sadeliğiyle gönüllere yerleşsin. 

 Önyargılardan uzak olarak okuyanların ufkunu açacak olan bu eser, Allah’ın izniyle İlâhî mesajın anlaşılıp yayılmasına yardım edecek, ruhlara Kur’ân sevgisi aşılayacaktır.

Sanıyorum “KUR’ÂN IŞIĞINDA FETVALAR”da merak ettiğiniz birçok konunun yanıtını bulacak ve bunları okuyunca İslâm’ı daha çok sevecek, özümseyeceksiniz.

                                                                                                                                                                                                                                                                             Prof. Dr. Süleyman ATEŞ